Kreator map koncepcyjnych

Mapy pojęciowe pomogą Ci odwzorować relacje między pomysłami. Twórz mapy pojęciowe online w Lucidchart za pomocą szablonów lub od podstaw – mamy wszystko, czego potrzebujesz, by szybko rozpocząć pracę.

Utwórz mapę koncepcyjną

lub kontynuuj z

Zaloguj się za pomocą GoogleLogowanieZaloguj się za pomocą MicrosoftLogowanieZaloguj się za pomocą SlackLogowanie

Rejestrując się, wyrażasz zgodę na warunki korzystania z usługi i potwierdzasz przeczytanie ze zrozumieniem polityki prywatności.

  • Amazon logo
  • BAWAG PSK logo
  • NBC logo
  • Venmo logo
  • Google logo

Z łatwością mapuj nowe pojęcia

Zacznij pracę od razu dzięki intuicyjnemu oprogramowaniu do map pojęciowych Lucidchart.

Organizuj pojęcia za pomocą łatwych w użyciu kształtów

Dzięki naszym kształtom typu „przeciągnij i upuść” możesz łatwo organizować pojęcia i relacje między nimi. Dodaj pomysły do mapy pojęciowej i udostępniaj ją dowolnym osobom w czasie rzeczywistym.

Importuj i eksportuj pomysły

Importuj istniejące mapy pojęciowe lub pomysły z programów Visio, Gliffy, OmniGraffle, Draw.io lub po prostu z pliku TXT, aby szybko utworzyć mapę. Aby wyeksportować swoją mapę pojęciową, pobierz ją w formacie PDF, JPEG lub PNG albo wyeksportuj bezpośrednio na Dysk Google.

Udostępniaj i prezentuj mapy pojęciowe online

Aby udostępnić mapę pojęciową członkom zespołu, osobom z klasy lub studentom, po prostu podaj im adres URL. Możesz także zaprezentować mapę bezpośrednio za pomocą naszego kreatora map pojęciowych w trybie prezentacji lub zintegrować mapę z Google Slides lub Slack.

Współpracuj w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca

Nasz generator map pojęciowych pracuje w chmurze, dzięki czemu możesz współtworzyć mapę z dowolnymi osobami – nieważne gdzie się znajdują oraz z jakiego urządzenia, przeglądarki czy systemu operacyjnego korzystają.

Personalizuj szablony map pojęciowych

Lucidchart oferuje ponad 1000 spersonalizowanych szablonów diagramów. Oczywiście zawsze możesz zacząć od pustej strony, lecz czasem warto zaczerpnąć inspirację z pracy innych osób.

Łącz się z narzędziami, których już używasz

Lucidchart integruje się z Google Workspace, dzięki czemu możesz zaimportować mapę pojęciową do Dokumentów Google lub Prezentacji Google. Możesz także przechowywać pliki Lucidchart na Dysku Google, dzięki czemu wszelkie zmiany wprowadzone w Lucidchart zostaną automatycznie odzwierciedlone na Dysku Google.

Sprawdź, dlaczego użytkownicy kochają Lucidchart

Tysiące użytkowników oceniło Lucidchart na pięć gwiazdek w takich serwisach, jak Capterra, G2 i TrustRadius. Wypróbuj nasze oprogramowanie do map pojęciowych, aby się przekonać, dlaczego.

Poznaj Lucidchart w 3 minuty

Master the basics of Lucidchart in 3 minutes

master the basics of Lucidchart in 5 minutes

  • Stwórz swoją pierwszą mapę pojęciową – zaimportuj ją, zacznij pracę od szablonu lub pustego obszaru roboczego.
  • Dodaj do mapy pojęciowej kształty i linie łączące oraz tekst, by opisać to, o czym myślisz.
  • Zmień styl i formatowanie, aby mapa pojęciowa była atrakcyjna wizualnie.
  • Użyj funkcji Znajdź, aby zlokalizować dowolną funkcję lub narzędzie na diagramie.
  • Udostępnij mapę pojęciową zespołowi, aby rozpocząć współpracę.
Stwórz mapę pojęciową

Szablony map pojęciowych

Zacznij od razu pracować nad mapą pojęciową, korzystając z jednego z naszych szablonów.

Bezpłatny szablon mapy pojęciowej

Szablon mapy pojęciowej fotosyntezy

Szablon mapy pojęciowej opieki pielęgniarskiej

Integracje Lucidchart

Połącz Lucidchart z ulubionymi, najlepszymi w branży aplikacjami.

Lucidchart Integrations

Zobacz, dlaczego zespoły korzystają z Lucidchart

Twórz diagramy, wizualizuj dane i współpracuj w ramach jednej platformy.

Współpraca

Z łatwością korzystaj z naszego generatora map pojęciowych na dowolnym urządzeniu. Lucidchart pomaga zespołom współpracować w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca na świecie. Usprawnij współpracę w zespole, aby zrealizować założone cele.

Przejrzystość

Lucidchart pozwala jasno przedstawić złożone elementy. Inteligentne diagramy umożliwiają szybką oraz kompleksową wizualizację projektów i procesów.

Koordynacja

Zapewnij koordynację działań w zespole, współpracując w tej samej przestrzeni. Szybko mapuj procesy i pomysły w czasie rzeczywistym, aby nie przegapić żadnego szczegółu.

Razem lepiej

Pakiet do współpracy wizualnej Lucid zmienia sposób pracy od pomysłu do zakończenia projektu. Przeprowadź burzę mózgów i planuj w Lucidspark, a następnie mapuj w Lucidchart. Utwórz żywy schemat swojej organizacji.

Co to jest mapa pojęciowa?

Mapa pojęciowa pomaga wizualizować relacje między pojęciami, pomysłami, wydarzeniami i notatkami. Diagramy te są powszechnie używane do planowania programów nauczania, tworzenia przewodników do nauki lub tworzenia konspektów projektów. Aby użyć mapy pojęciowej, umieść swoje pomysły w okręgach (zwanych także węzłami). W przeciwieństwie do mapy myśli, która zaczyna się w centrum i rozszerza na zewnątrz, mapa pojęć zwykle biegnie od góry do dołu w ramach hierarchii. Połącz okręgi liniami lub strzałkami (zwanymi również łukami) i oznacz linie, aby pokazać, w jaki sposób pomysły są ze sobą związane.

Jak utworzyć mapę pojęciową

  1. Zacznij od tematu

    Rozpocznij od głównego tematu, który chcesz zgłębić. Przeciągnij odpowiedni kształt na obszar roboczy. W tym miejscu rozpocznie się hierarchia mapy pojęciowej.

  2. Określ kluczowe pojęcia

    Sporządź listę wszystkich kluczowych pomysłów, które są powiązane z głównym tematem. Lista ta jest nazywana „parkingiem”. Uporządkuj pomysły od najbardziej ogólnych do najbardziej szczegółowych.

  3. Połącz tematy i podtematy

    Przenieś kluczowe pojęcia z parkingu na diagram, rysując linie łączące. Oznacz linie tekstem, aby pokazać, w jaki sposób pomysły są ze sobą powiązane.

  4. Dostosuj i sformatuj

    Spersonalizuj i uporządkuj diagram, dodając do niego kolory i obrazy. Gdy zdobędziesz więcej informacji o głównym temacie, zaktualizuj diagram.

  5. Prezentuj i dziel się swoimi materiałami

    Aby zaprezentować swoją mapę pojęciową innym, skorzystaj z łatwych opcji udostępniania Lucidchart. Możesz udostępnić diagram bezpośrednio w aplikacji Lucidchart, wydrukować go albo pobrać w formacie PNG, JPEG lub PDF.

Często zadawane pytania dotyczące map pojęciowych

Zacznij

  • Cennik
  • Indywidualny
  • Zespół
  • Przedsiębiorstwo
  • Kontakt z działem sprzedaży
PrywatnośćPrawnyWybór prywatności plików cookiePolityka plików cookie
  • linkedin
  • twitter
  • instagram
  • facebook
  • youtube
  • glassdoor
  • tiktok

© 2024 Lucid Software Inc.