Airtable kontra Lucidchart
Otwarty obszar roboczy i zaawansowane funkcje Lucidchart sprawiają, że lepiej nadaje się on do tworzenia diagramów niż arkusz kalkulacyjny Airtable.
Zaufało nam wiele wiodących w branży marek
Dowiedz się, co sprawia, że Lucidchart jest najlepszym narzędziem do tworzenia diagramów
Solidna funkcjonalność zapewniająca nieograniczony potencjał w zakresie tworzenia diagramów
Airtable specjalizuje się w arkuszach kalkulacyjnych i bazach danych i obsługuje tylko wykresy organizacji, wykresy Gantta i osie czasu z ograniczoną funkcjonalnością. Lucidchart został stworzony specjalnie jako platforma do tworzenia diagramów i obsługuje dziesiątki diagramów, w tym schematy organizacyjne, schematy blokowe, diagramy sieciowe i nie tylko.
Prosta forma — bez konieczności przechodzenia szkolenia
Interfejs Lucidchart zawiera przyjazne dla użytkownika funkcje, takie jak przeciąganie i upuszczanie, obszerne biblioteki kształtów oraz linie siatki i linie prowadzące ułatwiające tworzenie diagramów. Obszar roboczy Airtable jest mniej uporządkowany, przez co trudno w nim znaleźć nawet podstawowe funkcje.
Dynamiczne funkcje współpracy umożliwiające natychmiastową komunikację
Airtable zawiera tylko podstawowe narzędzia do udostępniania i komentowania, ale nie umożliwia współpracy w czasie rzeczywistym. Lucidchart umożliwia współpracę w czasie rzeczywistym, oprócz powiadomień @mention, czatu w edytorze i innych podobnych funkcji, dzięki czemu możesz czerpać korzyści z pracy twarzą w twarz, nawet jeśli pracujesz w różnych strefach czasowych.
Elastyczne formatowanie pobudzające nieskrępowaną kreatywność
Dzięki otwartemu obszarowi roboczemu Lucidchart możesz dowolnie tworzyć, formatować i zmieniać układ diagramu. Format arkusza kalkulacyjnego Airtable ogranicza Cię do pracy w ramach bloków strukturalnych, używając specyficznych wytycznych formatowania.
Utwórz schemat organizacyjny w kilka minut
Zacznij od szablonu, prześlij dane HR lub stwórz schemat organizacyjny od podstaw, korzystając z Lucidchart.
Utwórz schemat organizacyjnyDowiedz się, co sprawia, że Lucidchart jest najlepszym narzędziem do tworzenia diagramów
Znajdź i dostosuj szablon w kilka minut
Przejrzyj naszą galerię szablonów, by znaleźć pomysł na kolejny diagram lub szybko i łatwo dostosować go do swoich potrzeb. Nasza galeria zawiera setki szablonów schematów organizacyjnych, schematów blokowych, diagramów sieciowych i innych — a nasi dedykowani specjaliści regularnie dodają nowe diagramy.
Na bieżąco śledź dane na żywo
Łatwo połącz się z danymi z Arkuszy Google, Excela, Zapier, Salesforce i innych źródeł, korzystając z funkcji łączenia danych Lucidchart. Po połączeniu danych wszelkie zmiany dokonane w twoim zestawie danych będą automatycznie aktualizowane w Twoim diagramie, dzięki czemu unikniesz wielu godzin ręcznego wprowadzania danych.
Połącz się z popularnymi aplikacjami
Mając do dyspozycji szeroki wybór wewnętrznych i partnerskich rozwiązań integracyjnych, możesz tworzyć, edytować i udostępniać swoje materiały, używając najlepszych w branży aplikacji, z których Twój zespół już korzysta na co dzień. Łatwo połącz Lucidchart z G Suite, Microsoft Office 365, Jirą, Dropboxem, Slackiem, Confluence i innymi popularnymi platformami, korzystając z naszych prostych w konfiguracji i łatwych w użyciu funkcji.
Prezentuj swoje materiały i udostępniaj je w mgnieniu oka
Udostępnianie i publikowanie swoich materiałów za pomocą Lucidchart jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej — niezależnie od tego, czy chcesz wysłać swój diagram e-mailem do określonych użytkowników, umieścić go na stronie internetowej lub w mediach społecznościowych, czy też wyeksportować swój diagram za pomocą jednej z naszych zaawansowanych funkcji integracyjnych.
Najczęściej zadawane pytania dotyczące Lucidchart
Jeśli często tworzysz wykresy i wizualizacje na potrzeby raportów i klientów, jest to narzędzie, którego potrzebujesz. Lucidchart ułatwia tworzenie elastycznych grafik, a narzędzie do współpracy jest niesamowicie intuicyjne.
- Joseph R. Sweeney | June 18 2019